Ako vybrať perfektnú obuv na basketbal?

Ako vybrať perfektnú obuv na basketbal?

1. 11. 2022 7 min. čítania

Vhodná basketbalová obuv je kľúčová pre tvoj výkon na ihrisku. Dynamické pohyby, rýchle zmeny smeru a tvrdé doskoky. Správna teniska však predstavuje pre každého niečo iné. Nájdi si tú svoju!

V prvom rade maj na pamäti, že neexistuje najlepšia basketbalová obuv pre všetkých. Každý človek je individuálny – má iný tvar nôh, držanie tela, postavenie v hre, preferencie a ciele. Nájdi si SVOJU PERFEKTNÚ BASKETBALOVÚ OBUV s pomocou WePlayBasketball!

Vhodná basketbalová obuv je kľúčová pre tvoj výkon na ihrisku. Dynamické pohyby, rýchle zmeny smeru a tvrdé doskoky. Správna teniska však predstavuje pre každého niečo iné. Nájdi si tú svoju! (Perex / SEO text)

Kvalitná basketbalová obuv - Kľúčové vlastnosti

Každá kvalitná obuv na basketbal by mala spĺňať v rôznej miere päť základných aspektov:

Stabilita - Základná vlastnosť pre bezpečnú a sebavedomú hru. Vďaka konštrukcii basketbalových tenisiek môžeš ísť do každého útoku naplno!

Trakcia - Spoľahlivú priľnavosť s povrchom ti zaistí gumová podrážka s prispôsobenou vzorkou buď na palubovku, alebo vonkajšie ihrisko.

Tlmiace zložky - Tvrdé doskoky zjemnia penové tlmiace zložky a tým zmiernia tlak na tvoje kĺby.

Priedušnosť a odolnosť - Koža v spojení so sieťovinou ti dodá ako odolnosť proti stretnutiu s iným hráčom, tak priedušnosť a optimálnu cirkuláciu vzduchu pri výkone.

Komfort - Tvar tenisky by sa mal prispôsobiť tvojmu chodidlu a skrátka by si sa mal/-a v topánke cítiť dobre.

Na WePlayBasketball ti poradíme, ako nájsť SVOJU PERFEKTNÚ BASKETBALOVÚ OBUV! Stačia na to tri základné otázky, ktoré si pri výbere zodpovedaj:

Otázka č. 1 - Aký typ hráča si?

Zásadné je tvoje postavenie v hre. Na WePlayBasketball nájdeš rozdelenie tenisiek do troch typových kategórií:

  • Vysoká obuv - Tenisky pre mohutnejších a najmä pre podkošových hráčov. Teniska by mala zaisťovať perfektnú stabilitu členku, ktorá je dôležitá pre vysoké odrazy a časté dopady. Na druhú stranu sú kvôli potrebnej stabilite vyrobené z pevných materiálov, takže počítaj s vyššou hmotnosťou.
  • Nízka obuv - Tenisky pre menších hráčov. Doprajú užívateľovi voľnosť pohybu a neobmedzujú funkciou členku. Vhodné najmä pre rýchlostné typy hráčov.
  • Stredne vysoká obuv - Obuv pre ostatných hráčov, ktorým nevyhovuje vysoký či nízky strih. Prináša z každej sekcie niečo.

UAOtázka č. 2 - Kde budeš hrať?

Existujú dva základné povrchy, na ktorých môžeš hrať – palubovka (indoor) či vonkajšie ihrisko (outdoor).

  • Sálová obuv - Na zápasy v hale potrebuješ tenisku s takou podrážkou, ktorá ti zaistí spoľahlivú priľnavosť, má protišmykovú funkciu a tlmiace vrstvy kvôli dopadom na tvrdý povrch. Vďaka najnovším technológiám môžeš počítať aj so skvelou návratnosťou energie, aby bol každý tvoj pohyb rýchly a dynamický.
  • Vonkajšia obuv - Na vonkajšie hry sa vybav basketbalovou teniskou s pevnou podrážkou. Priedušný zvršok zaistí cirkuláciu vzduchu vo vnútri tenisky a aj napriek svojej odolnosti sa prispôsobí tvaru nohy.

Ako vidíš, tak rozdiely sú primárne v podrážke, ktorá musí na každom povrchu pracovať inak a spĺňať rozdielne požiadavky.

Otázka č. 3 - Akú veľkosť zvoliť?

Bezpečie a pohodlie zaisťuje práve správny výber veľkosti. Teniska by ťa nemala nikde tlačiť, ale zároveň by v nej chodidlo nemalo plávať. Najjednoduchšou a zároveň overenou metódou je zmeranie chodidla medzi palcom a pätou (v cm). Môžeš si najskôr obkresliť chodidlo na papier a potom zmerať obrys. Pamätaj, že pri každej značke sa veľkosti trochu líšia, preto si dané číslo vždy skontroluj v tabuľke veľkostí daného výrobcu.

Všetky informácie nájdeš na e-shope WePlayBasketball v popise danej tenisky, takže budeš vždy vedieť, čo hádžeš do svojho koša.

NikeWePlayBasketball a udržateľnosť

Záleží nám na životnom prostredí a chceme robiť kroky udržateľným smerom. Preto u nás nájdeš basketbalové tenisky z recyklovaných materiálov. Všetky informácie o tom, koľko % recyklovaných materiálov bolo použitých, nájdeš v popise produktu. Poď do toho s nami, pretože mimo halu je tvojím ihriskom práve príroda!

Tipy na úspešný výber basketbalovej tenisky

  • Vyberaj tenisky v špecializovaných obchodoch - Nielen, že tenisky z basketbalovej špeciálky sú zárukou kvality, ale náš tím WePlayBasketball je pripravený ti s výberom poradiť a byť ti k dispozícii. Tvoje úspechy na ihrisku sú naša radosť!
  • Na výber si vyčleň čas a priestor - Či už vyberáš v kamennej predajni alebo online, pri výbere sa neponáhľaj. Prečítaj si všetky informácie o danej topánke a prípadne sa opýtaj na ďalšie informácie.
  • Zmena tvojich potrieb - Vplyvom zmien chodidla, zranení či nových pohybových vzorcov sa môže stať, že ti aktuálny typ tenisky prestane sedieť. Žiadny strach, je to bežná situácia a vývoj. Vyber si novú tenisku, ktorá bude spĺňať tvoje nové požiadavky.
  • Neváhaj nás kontaktovať - Pokiaľ s basketbalom začínaš, tak neváhaj kontaktovať náš tím. Naši špecialisti v obore ti s výberom tvojej tenisky radi pomôžu. E-mail alebo telefónne číslo nájdeš v pravom hornom rohu na našom webe.

Inšpiruj sa našími bestsellermi!

Air Max Impact 4 Basketball Shoes
nike
CURRY 1 LOW FLOTRO
underarmour
HYPERSET OLYMPIC EDITION
nike
AIR ZOOM G.T. JUMP 2
nike
AIR ZOOM G.T. JUMP 2
nike
AIR ZOOM G.T. JUMP 2
nike
AIR ZOOM G.T. HUSTLE 2
nike
G.T. Hustle 2
nike
AIR ZOOM G.T. HUSTLE 2
nike
AIR ZOOM G.T. CUT 2
nike
CURRY 1 LOW FLOTRO NM
underarmour
CURRY 11 CHAMPION MINDSET
underarmour
Predchádzajúce
Ďalšie